دارای خصوصیات کپسول آفتاب اصفهان اوقات شرعی

دارای خصوصیات کپسول: آفتاب اصفهان اوقات شرعی طلوع آفتاب اوقات شرعی اذان صبح به افق اصفهان

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دستگیری 20 الی 30 نفر ، روایت نماینده مجلس از پیشنهاد رشوه مسئول ارشد صندوق ذخیره فرهنگیان به نمایندگان

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، «پیشنهاد رشوه از سوی یکی از مسئولان ارشد این صندوق»، «بناگذاشتن نخستین آجر دیوار کج صندوق در وقت نجفی»، و زوایای

دستگیری 20 الی 30 نفر ، روایت نماینده مجلس از پیشنهاد رشوه مسئول ارشد صندوق ذخیره فرهنگیان به نمایندگان

روایت نماینده مجلس از پیشنهاد رشوه مسئول ارشد صندوق ذخیره فرهنگیان به نمایندگان/ دستگیری 20 الی 30 نفر

عبارات مهم : آموزش

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، «پیشنهاد رشوه از سوی یکی از مسئولان ارشد این صندوق»، «بناگذاشتن نخستین آجر دیوار کج صندوق در وقت نجفی»، و زوایای دیگر تخلفات و گزارش ۵ هزار برگی تحقیق و تفحص از این صندوق را تشریح کرد.

میزان نوشت: جبار کوچکی‎نژاد راجع به حواشی تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: یکی از مسئولان ارشد صندوق یک روز بنده را صدا کرد و گفت: با تو کاری دارم. گفتم بگویید. گفت: بهتر است برویم در گوشه ای صحبت کنیم. ما رفتیم در گوشه ای. آن مسئول به من گفت: ما شما را به عنوان هیئت مدیره بانک … معرفی می کنم و حقوق کمتر از ۲۰ میلیون هم دریافت نخواهید کرد. بنده آن روز به این مسئول ارشد گفتم که شما اشتباه گرفتید. من معلم بودم و زندگیم بر اساس معلمی پایه گذاری شده است است.

پیشنهاد دوم این فرد این بود که گفت: «اگر اسم شما راجع به همکاری مطرح شود شاید اشکالاتی به وجود بیاید لذا ماشین سازی … در اختیار ماست. شما اگر یکی از اعضای خانواده که هم اسم شما نباشد را معرفی کنید ما این فرد را به ماشین سازی … معرفی می کنیم. تقریبا حقوقی نزدیک به ۲۰ میلیون تومان دریافت کند». این عنوان به دولت یازدهم بر می گردد و تنها می توانم بگویم این فرد یکی از مسئولان ارشد صندوق بود. هنوز هم هست. ایشان فردی بود که نه تنها به صندوق ذخیره فرمان می داد، بلکه به آقای وزیر آموزش و پرورش وقت هم فرمان می داد.

دستگیری 20 الی 30 نفر ، روایت نماینده مجلس از پیشنهاد رشوه مسئول ارشد صندوق ذخیره فرهنگیان به نمایندگان

اهم بیانات جبار کوچکی‎نژاد به شرح زیر است:

* آن مسئول ارشد صندوق ذخیره فرهنگیان هنگامی که دید بنده ول کن ماجرا نیستم یک غروب تاسوعا به گیلان آمد و با یکی از مسئولان گیلان صحبت کرد که رفیق ما بود و به آن فشار آورد و از او خواست که به من بگوید فلانی می خواهد به دیدار من بیاید که بنده گفتم جهت چی؟ و او گفت: جهت حوزه آموزش و پرورش. البته این عنوان در زمانی بود که فانی هم زیر فشار استیضاح مجلس بود. این فرد در دفتر آن مدیر دستگاه – که رفیق بنده بود حاضر بود – من به آن دفتر رفتم. این شخص در آن جا همه جور بحث با ما کرد و می گفت: شما هر چه بخواهید من انجام می دهم و از آنجا به بعضی از معاونان وزیر وقت زنگ زد و می گفت: این کار را انجام دهید، آن کار را انجام دهید؛ که نهایتاً بنده به وی گفتم ما روی صندوق کوتاه نمی آییم و بالاخره بنده در مجلس دهم تحقیق و تفحص از صندوق را نوشتم؛ یعنی ما در آن وقت گزارش ماده ۲۳۶ از صندوق را تهیه کردیم و اطراف این گزارش مشخص شد که در این صندوق تخلفات زیادی است که این عنوان به آخر عمر مجلس نهم ختم شد و بعد از آن ما به سمت انتخابات رفتیم که بنده همان وقت نیت کردم که اگر درانتخابات رأی آورم این تحقیق وتفحص را کلید بزنیم لذا همین که چند روز از مجلس دهم و بنده وارد مجلس شدم سریع این تحقیق و تفحص را نوشتم و تعدادی از نمایندگان آن را امضا کردند.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، «پیشنهاد رشوه از سوی یکی از مسئولان ارشد این صندوق»، «بناگذاشتن نخستین آجر دیوار کج صندوق در وقت نجفی»، و زوایای

*حاشیه امن به نظر من همان باند هایی است که در این صندوق پای کار بودند. به هر حال آقای «غ» یکی از موسسین بنیاد باران بوده هست. بنیاد بارانی که تقریباً قدرتمندترین مجموعه اصلاح طلبان است.

*در جلسه اول تحقیق، آقای «غ» یک روز روبروی بنده با حالت پرخاش گرانه نشسته بود و به من گفت که شما به بنده تهمت زدید، ما آدم های پاکی هستیم و صندوق سود دهی دارد و هیچ مشکلی در صندوق نیست که در آن جلسه آقای دکتر عالمی و معاونین آقای «غ» هم بودند که در آن روز بنده هم معترض شدم و گفتم این جلسه، جلسه غیر قانونی هست. در جلسه دوم آقای «غ» می گفت: بله درست است ما اشتباهاتی کرده ایم، ولی به ما وقت دهید که ما جبران کنیم.

* بعد از آن جلسه هم آقای فانی پا به میدان گذاشت و درجلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به ما گفت که ما یک ماه دیگر به آن ها وقت دهیم. این عنوان تقریبا نزدیک سال نو بود که بنده گفتم دیگر وقت نیست و تفحص باید مسیر خود را طی کند؛ لذا با همه سختى ها و آسانى ها ها ما مُصر شدیم تا این تفحص انجام گیرد و این تفحص هم شروع شد و تا امروز که بنده خدمت شما هستم آمار واطلاعات دقیقی به ما نداده اند.*یادم است بنده یک گزارشی از روند کار صندوق به آقای لاریجانی دادم که وی خیلی متعجب شد و گفت: “پناه می برم به خدا” آیا که آقای لاریجانی دکتر «ع» را می آشنایی و این فرد یک صورت علمی است و مدت ها معاون وزیر آموزش و پرورش در وقت هایی بوده هست. در ادامه بنده به آقای لاریجانی گفتم که به هر حال اوضاع این صندوق از این قرار هست. بنابر این آقای لاریجانی مانعی ایجاد نکرد.

دستگیری 20 الی 30 نفر ، روایت نماینده مجلس از پیشنهاد رشوه مسئول ارشد صندوق ذخیره فرهنگیان به نمایندگان

* در این تفحص قوه قضائیه، دیوان محاسبات و دستگاه های امنیتی با ما همکاری خوبی داشتند که این روند باعث شد بالای ۲۰ الی ۳۰ نفر در جریان این پرونده دستگیر و بعضی هم با قرار وثیقه های سنگین آزاد شدند. حتی تعهد دادند که بعضی منابع را بازگردانند. البته تنها یک مورد فردی با بدهی ۵۰۰ میلیاردی بود که به آلمان متواری شد.

واژه های کلیدی: آموزش | صندوق | تحقیقات | مسئولان | فرهنگیان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs