دارای خصوصیات کپسول آفتاب اصفهان اوقات شرعی

دارای خصوصیات کپسول: آفتاب اصفهان اوقات شرعی طلوع آفتاب اوقات شرعی اذان صبح به افق اصفهان

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی پیشنهاد راه های عادلانه جهت اصلاح شرایط منطقه و دنیا ، نامه احمدی نژاد به ترامپ

درپی خروج آمریکا از برجام و ادعا ها و ترساندن های مقامات دولت این کشور علیه ایران، احمدی نژاد رییس جمهور سابق، نامه ای را خطاب به مدیر جمهور آمریکا ارسال کرد.

پیشنهاد راه های عادلانه جهت اصلاح شرایط منطقه و دنیا ، نامه احمدی نژاد به ترامپ

نامه احمدی نژاد به ترامپ/ پیشنهاد راه های عادلانه جهت اصلاح شرایط منطقه و جهان

عبارات مهم : ایران

درپی خروج آمریکا از برجام و ادعا ها و ترساندن های مقامات دولت این کشور علیه ایران، احمدی نژاد رییس جمهور سابق، نامه ای را خطاب به مدیر جمهور آمریکا ارسال کرد.

پیشنهاد راه های عادلانه جهت اصلاح شرایط منطقه و دنیا ، نامه احمدی نژاد به ترامپ

متن کامل نامه احمدی نژاد به مدیر جمهور آمریکا به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درپی خروج آمریکا از برجام و ادعا ها و ترساندن های مقامات دولت این کشور علیه ایران، احمدی نژاد رییس جمهور سابق، نامه ای را خطاب به مدیر جمهور آمریکا ارسال کرد.

جناب آقای دونالد جان ترامپ

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا

سلام علیکم

پیشنهاد راه های عادلانه جهت اصلاح شرایط منطقه و دنیا ، نامه احمدی نژاد به ترامپ

جنابعالی در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به کرات قول دادید که به دخالت ها و جنگ افروزی های دولت آمریکا در مناطق متفاوت دنیا آخر می دهید. آشکارا خواستار دوران جدیدی از همکاری سازنده بین ملت ها شدید. از اینکه دولت قبل از شما گروه های تروریستی را ایجاد و حمایت کرد، انتقاد کردید. نظام اداری و حکومتی آمریکا را فاسد خطاب کردید و قول اصلاح آن را دادید. اینجانب بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نامه ای که بعداً منتشر شد با تاکید بر ادعا های جنابعالی راه مناسب تحقق آن ها را ارائه نمودم. در همان وقت خطر بی صداقتی در بیان آن ادعا ها را گوشزد کردم. متاسفم که باید مجدداً راجع به نقض عهد و بی توجهی به حقوق دیگر ملت ها و استمرار سیاست های سلطه گرانه حکومت آمریکا سخن بگویم.

جناب عالی اخیراً و علی رغم انتظار و وعده های انتخاباتی، به اصل ضرورت گفت و گوی سازنده و منطقی در جهت برقراری صلح پایدار جهانی ضربه ای اساسی وارد نمودید و در اقدامی غیرمنطقی، توافق و برنامه اقدام یکسان بین ۷ کشور را به طور یکجانبه نقض و تحریم های ظالمانه را مجدداً علیه ملت ایران، برقرار کردید. همزمان مدعی شدید که این اقدام را جهت جلوگیری از حضور و نفوذ کشور عزیزمان ایران در منطقه، ممانعت از توسعه برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران و حمایت از ملت کشور عزیزمان ایران در برابر طبقه حاکم انجام داده اید!

درپی خروج آمریکا از برجام و ادعا ها و ترساندن های مقامات دولت این کشور علیه ایران، احمدی نژاد رییس جمهور سابق، نامه ای را خطاب به مدیر جمهور آمریکا ارسال کرد.

با توضیحات مختصری، روشن خواهد شد که این ادعا ها، صرفاً بهانه و پوشش است و بر خلاف تبلیغات وقت انتخابات، شما نیز به دنبال اهداف اسلاف خود هستید.

الف: ادعا کرده اید که حضور منطقه ای کشور عزیزمان ایران موجب درگیری و جنگ و پرسشها جاری در منطقه و حمایت از تروریسم شده است است و شما با تحریم ملت ایران، به دنبال محدود کردن این حضور هستید!

پیشنهاد راه های عادلانه جهت اصلاح شرایط منطقه و دنیا ، نامه احمدی نژاد به ترامپ

صرف نظر از کیفیت و درستی یا نادرستی حضور و عملکرد کشور عزیزمان ایران در درگیری های منطقه ای، پرسش اساسی این است که آیا اصل حضور و دخالت یک کشور در مناطق فرامرزی نادرست است یا اینکه از جانب کشور عزیزمان ایران اقدامی نادرست، ولی از جانب دولت آمریکا، اقدامی کاملاً درست است؟

بیش از ۳۵ سال است که قوای نظامی آمریکا، حدود ده هزار کیلومتر دورتر از مرز های رسمی آمریکا، به طور گسترده در منطقه خاورمیانه حضور داشته و حداقل در ۴ جنگ خانمان سوز نقش اساسی ایفا کرده اند. در عراق دوبار و در افغانستان یکبار شروع کننده جنگ بوده اند و اینک سوریه نیز صحنه حضور و تحرکات گسترده نظامی آمریکا هست. در یمن نیز طراح و پشتیبان و مشوق درگیری، دولت آمریکا و متّحدین او هستند.

چگونه می توان فروش سلاح های پیشرفته به میزان صد ها میلیارد دلار در یک سال اخیر و هر سال حدود پنجاه میلیارد دلار طی بیست سال گذشته به بعضی از کشور های منطقه به وسیله آمریکا را در جهت توسعه صلح و امنیت در منطقه ارزیابی کرد؟ آیا دخالتی بالاتر از این هم متصور است؟

آیا می توانید گوشه ای از دنیا را معرفی کنید که دولت آمریکا در درگیری های آن منطقه به عنوان عامل مهم ایجاد کننده و یا تعیین کننده حضور نداشته باشد؟

اگر حضور و دخالت در دیگر کشور ها بد و نادرست است که البته هست، جهت همه و تحت هر عنوان بد هست. واضح است که نگاه گزینشی از عوامل مهم پرسشها جامعه بشری است.

آیا یک گروه تروریستی را می شناسید که نهاد های اطلاعاتی آمریکا در ایجاد و یا به کارگیری آن ها نقش نداشته باشند؟

آیا حمایت های آشکار و همه جانبه و هفتاد ساله دولت آمریکا از رژیم صهیونیستی و اشغال گری های مستمر آن و پشتیبانی کامل از حداقل پنج جنگ خونین با میلیون ها آواره و هزاران کشته و مجروح که آن رژیم به مردم منطقه تحمیل کرده است و همچنین حمایت بی قید و شرط از ظلم مستمر و روزانه آن رژیم علیه مردم فلسطین، دخالت درامور منطقه محسوب نمی شود؟

در حالیکه آمریکا بزرگترین تولید کننده و صادر کننده سلاح است و رونق بازار اسلحه نیازمند مصرف دائم آن یعنی جنگ هست، آیا ادعای دولت آمریکا به ضدیت با جنگ و یا طرفداری از صلح زیاد به یک لطیفه شبیه نیست؟

ب: ادعا کرده اید که کارها شما علیه ملت کشور عزیزمان ایران با نشانه جلوگیری از توسعه برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران است.

وقتی دولتی که خود هزاران بمب اتمی ذخیره کرده و تنها متهم استفاده جنایتکارانه از آن هست، تحت پوشش ادعای دفاع از صلح و امنیت جهانی، مخالف توسعه نه تنها سلاح هسته ای بلکه فن آوری هسته ای می شود، آیا امیدی به استقرار صلح و امنیت باقی می ماند؟

حمایت دولت آمریکا از زرادخانه اتمی رژیم متجاوز و اشغالگر صهیونیستی که تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار نداشته و هیچ تعهد بین المللی نیز نسپرده و همواره سایر کشور ها را به حمله نظامی ترساندن می کند، چه نسبتی با ادعای آن دولت در مخالفت با توسعه سلاح هسته ای دارد؟ این تناقض در واکنش‌ها و گفتار دولت آمریکا چگونه قابل توجیه است؟

حقیقت این است که دولت آمریکا اصرار دارد انرژی هسته ای و سلاح اتمی حتی الامکان در انحصار او و متحدینش باشد تا روند سلطه او بر دنیا پایدار و بی رقیب باقی بماند.

ج: ادعا کرده اید که به مردم کشور عزیزمان ایران احترام می گذارید، ولی به دنبال حمایت از آنان در برابر اجحافات حاکمیت هستید.

صرف نظر از نوع رابطه ملت کشور عزیزمان ایران با حکومت و نحوه واکنش‌ها حاکمیت، مورد نیاز به تصریح است که در مناسبات میان کشور عزیزمان ایران و آمریکا و به خاص در هفتاد سال اخیر، نه تنها حتی یک موضع یا اقدام مثبت و سازنده یافت نمی شود که بتوان آن را نشانۀ حمایت دولت آمریکا از ملت کشور عزیزمان ایران تلقی کرد، بلکه واکنش‌ها ها و سیاست های دولت آمریکا، پیوسته علیه منافع ملت کشور عزیزمان ایران بوده است.

آیا در منظومه فکری شما، مقابله با ملی شدن صنعت نفت و طراحی و اجرای برنامه کودتا علیه دولت ملی دکتر محمد مصدق، به مثابه حمایت دولت آمریکا از حقوق ملت کشور عزیزمان ایران تلقی می شود؟

آیا تحمیل طرح مارشال و اصل ۴ ترومن که منجر به نابودی و وابستگی اقتصاد ایران، عدم تعادل در نظام استقرار جمعیت، وابستگی کامل دولت به درآمد نفت و عوض کردن اقتصاد مولد به اقتصاد مصرفی و استیلای دولت آمریکا بر ارکان سیاست کشور عزیزمان ایران گردید، اقدامی در جهت حمایت از ملت کشور عزیزمان ایران بوده است؟

چگونه می توانید ایجاد دستگاه جهنمی شرکت اطلاعات و امنیت (ساواک) و تحمیل یک رژیم غیرمردمی به ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران جهت مدت ۲۵ سال را دلیلی بر حمایت از حقوق مردم این سرزمین وانمود کنید؟

چگونه می توان برنامه ریزی و تصمیم به کشتار حداقل یک میلیون نفر از مردم کشور عزیزمان ایران با نشانه جلوگیری از پیروزی انقلاب که به لطف خدا و هوشمندی و عدم همراهی ارتشیان عزیز خنثی گردید را نشانه ای از حمایت دولت آمریکا از ملت کشور عزیزمان ایران دانست؟!

آیا تجهیز رژیم صدام و حمایت ها و تشویق های پیدا و پنهان او در جنگ ۸ ساله و نهایتاً ورود رسمی به جنگ علیه ملت کشور عزیزمان ایران و اسقاط هواپیمای مسافربری، دفاع دولت آمریکا از حقوق ملت کشور عزیزمان ایران بوده است؟

چگونه می توان ادعا کرد تحریم های گسترده و اعمال فشار به اقتصاد خانوار های ایرانی طی ۳۹ سال اخیر و به خاص در ۷ سال گذشته که پرسشها قابل توجهی را جهت توده های مردم ایجاد کرده هست، در جهت حمایت دولت آمریکا از ملت کشور عزیزمان ایران انجام شده است است؟

آیا تحریم های جدیدی که وعده اش را داده اید کسی غیر از مردم را نشانه گرفته است؟

آیا می توانید فقط به یک تصمیم یا اقدام در جهت منافع ملت ایران، اشاره کنید که بانی آن دولت آمریکا بوده یا در آن همکاری داشته باشد؟

در دوره ۲۵ ساله بعد از کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ که دولت کشور عزیزمان ایران به طور کامل با سیاست های بین المللی آمریکا همراهی داشت، آیا رژیم حاکم بر ایالات متحده، اجازه پیشرفت علمی و تکنولوژیک به ملت کشور عزیزمان ایران داد یا اینکه با طراحی های مختلف، مانع از تحقق آن گردید؟ سهم ملت کشور عزیزمان ایران از دستاورد های علمی خیل عظیم نخبگان ایرانی مهاجر به آمریکا در آن دوره چه بوده است؟

حضور ده ها ساله بیش از ۴۵ هزار مستشار آمریکایی با دریافت حقوق های نجومی، منجر به کدام پیشرفت علمی و فنی در کشور عزیزمان ایران شد؟ آیا جز تحقیر منابع انسانی مستعد و نخبه ایرانی نتیجه ای داشته است؟

همواره با توجیه اینکه فشار بر مردم به فشار مردم بر حاکمیت تبدیل خواهد شد تحریم های غیر قانونی و غیر انسانی را علیه ملت کشور عزیزمان ایران تحمیل کرده اید، ولی آیا این کارها جز انتقام کشی از ملت کشور عزیزمان ایران بوده است؟

مگر نه اینکه در یک نگاه و تحلیل تاریخی واقعی و درست، تمام سیاست های آمریکا جهت مهار قدرت ذاتی ملت کشور عزیزمان ایران و عقب نگهداشتن او از جریان پیشرفت علمی و اقتصادی، طراحی و عملیاتی شده است است؟

جناب آقای رییس جمهور؛

گر چه ملت کشور عزیزمان ایران علاقه مند است گذشته ها را به تاریخ بسپارد و فصل جدیدی از همکاری سازنده و صادقانه را با آمریکا شروع نماید، ولی متاسفانه حقیقت این است که شما نیز مانند اسلاف خودتان به دنبال توسعه سلطه آمریکا و تامین منافع سرمایه داران جهانی و البته در سایه آن، کمک به حل بعضی از پرسشها اقتصادی آمریکا هستید! حق بدهید که ملت کشور عزیزمان ایران به کارها شما از زاویه تردید نگاه کند.

مگر غیر از این است که دولت قبل از شما بخشی از یک طرح استیلاگرانه علیه ملت کشور عزیزمان ایران را جلو برده است و شما به دنبال تکمیل آن هستید؟

البته باید با افتخار اعلام کرد که روابط ملت کشور عزیزمان ایران با مردم آمریکا و دیگر ملت های دنیا همواره سازنده، انسانی و دوستانه بوده است.

تاکید می نماید که ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران با تکیه بر فرهنگ و قدرت ذاتی خود، قادر است پرسشها خود را حل نماید و نیازی به دلسوزی و یا دخالت دیگران ندارد.

جناب آقای مدیر جمهور!

بر اساس گزارش های رسمی، دولت آمریکا با زیر پا نهادن معاهده برتون وودز و لغو تعهد خود در ذخیره طلا به عنوان پشتیبان دلار، حدود ۴۰ سال است با تزریق بیش از ۲۱ هزار میلیارد دلار دارایی کاغذی و غیرواقعی به اقتصاد جهانی، به همین مقدار دارایی واقعی ملت ها را به صورت سیستماتیک تصاحب کرده هست. روشن است که حیات اقتصادی آمریکا و سرمایه داران حاکم بر آن، مرهون این غارت شرکت یافته است که به نوبه خود، سلطه سیاسی و امنیتی آمریکا را نیز تضمین می کند.

روشن است که حضور گسترده نظامی آمریکا در دنیا و ترساندن و تحمیل جنگ به ملت ها، حفاظت از این جریان غارت تاریخی است.

اگر شما واقعاً خواهان کمک به ملت ها هستید، در گام اول باید به این چپاول بزرگ که موجب فقر در بخش عظیمی از دنیا شده است و می شود، آخر دهید.

فقط سهم ملت کشور عزیزمان ایران از این غارت تاریخی به قیمت جاری حدود ۴۲۰ میلیارد دلار هست. چگونه می خواهید این خسارت را جبران نمایید؟ این رقم غیر از قرارداد های یک جانبه ای است که طی ۲۵ سال قبل از انقلاب به ملت کشور عزیزمان ایران تحمیل گردید.

حقیقت این است که مسابقه و خصومت دولتمردان آمریکا با ملت ایران، یک امر تاریخی هست. هیات حاکمه آمریکا با فرهنگ و توانایی های ملت کشور عزیزمان ایران به خاص در حوزه فرهنگ، علم و تمدن سازی مخالفند. به یاد بیاورید که آقای رامسفلد وزیر دفاع اسبق آمریکا خواستار ریشه کن کردن ملت کشور عزیزمان ایران شده است بود، امری که از نیات واقعی دولت آمریکا علیه ملت کشور عزیزمان ایران پرده برداشت. موضوعی که هم اینک نیز در سند انتشار یافته استراتژی امنیت ملی آمریکا کاملاً برجسته است.

ممکن است امروز عده ای با نشانه کنترل حاکمیت ایران، با شما و بعضی از شرکایتان در اعمال فشار های سنگین بر ملت کشور عزیزمان ایران موافق باشند، ولی ملت کشور عزیزمان ایران با فرض اینکه از شرایط حاکم بر کشور ناراضی بوده و با سیاست ها و یا عملکرد های بعضی از صاحب منصبان کشور مسئله داشته باشد، لیکن تاریخ گواهی می دهد که این ملت بزرگ با اتکاء به فرهنگ و توانایی های ذاتی خود قادر به حل و فصل پرسشها و دفاع از حقوق اساسی خویش بوده و خواهد بود و در این امر نیازی به دیگران ندارد. ملت کشور عزیزمان ایران مارگزیده ای است که ریسمان سیاه و سفید هم او را دلواپس می کند.

این بار نیز روشن است که بر خلاف ادعاها، تحریم های یک جانبه و ظالمانه دولت شما فقط مردم مظلوم کشور عزیزمان ایران را تحت فشار های غیرانسانی قرار داده و خواهد داد.

ما به شرایط ناحق و ناصوابی که امروز به مردم منطقه تحمیل شده است و موجب توسعه دخالت های دیگران در امور داخلی کشور ها شده است است اعتراض داریم و امیدواریم هر چه سریعتر و با هوشمندی و خویشتنداری طرفین و از طریق گفتگو های درون منطقه ای، اختلافات و درگیری ها آخر یابد و صلح و برادری و خواست ملت ها در اداره کشور ها به طور کامل جریان یابد.

دولتمردان شما همچون همکاران قبلی شما در مواجهه با بعضی از مامورین ضعیف، تصور کرده اند که با استفاده از ابزار تبلیغ و ترساندن می توانند قرارداد های یک جانبه و استعماری را به ملت کشور عزیزمان ایران تحمیل و با تضییع و تحدید حقوق مسلم او، جهت هر لحظه این ملت تاریخ ساز و تمدن آفرین را از صحنه سیاست دنیا از بین بردن نمایند. بدانید که هم در فهم پرسشها و آشنایی ملت کشور عزیزمان ایران و هم در سیاستگزاری و اقدام اشتباه می کنید.

قاطعانه اعلام می نمایم هر قراردادی که علیه منافع ملت کشور عزیزمان ایران باشد و یا به تایید آشکار و آزادانه او نرسیده باشد، فاقد رسمیت بوده و مورد قبول مردم نخواهد بود. تاریخ نشان داده است که اراده ملت کشور عزیزمان ایران بر بدخواهان غلبه خواهد کرد.

ما ملتی با چندینه هزار سال سابقه و تاریخ پر سختى ها و آسانى ها بوده و به لطف خدا خواهیم بود و همچون گذشته بر فرهنگ انسانی، مهرورزی، احترام، آزادی و عدالت جهت همه ملت ها پای خواهیم فشرد و قاطعانه از استقلال و هویت فرهنگی، سیاسی و تاریخی خود صیانت خواهیم کرد.

تردید نداشته باشید که سیاست های جاری دولت شما علیه ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران نتیجه های مد نظرتان را در بر نخواهد داشت و بر بی اعتمادی تاریخی خواهد افزود.

راه درست و البته انسانی و پایدار، احترام به حقوق ملت کشور عزیزمان ایران و دیگر ملت ها از جمله آزادی گزینش و حق تعیین آینده و همچنین عوض کردن رویکرد ها از مقابله و دشمنی به احترام، تفاهم و همکاری سازنده است.

ملت کشور عزیزمان ایران حل ریشه ای پرسشها جامعه انسانی، نه فقط در محدوده خاورمیانه بلکه در سراسر دنیا را، صرفاً از طریق گفتگو و همکاری سازنده بین همه کشور ها و ملت ها و در شرایط احترام و عدالت می داند.

ملت کشور عزیزمان ایران همواره به همه ملت ها و حقوق اساسی آن ها احترام گذاشته و می گذارد و خواهان دوستی و همکاری با همگان و صلح، آزادی، امنیت، احترام، عدالت، رفاه و پیشرفت جهت همه ملت ها بوده است.

جناب آقای مدیر جمهور!

آمریکا کشوری بزرگ، ثروتمند، صاحب نفوذ و تاثیرگذار در معادلات جهانی و دارای مردمی فرهیخته و فهیم است و کشور عزیزمان ایران نیز کشوری ریشه دار در تاریخ، تاثیرگذار در فرهنگ و تمدن بشری و برخوردار از موقعیتی بسیار مهم و حساس در یک منطقه استراتژیک دنیا و نیز دارای ملتی فهیم، یکپارچه، آزادیخواه و ظلم ستیز است و همه خوبی ها و پیشرفت ها را جهت تمامی ملت ها و کشور ها می خواهد و انحصار طلبی و زیاده خواهی را به هر شکل آن مذموم و محکوم می داند.

یادآوری می کنم که، دولت های متفاوت آمریکا، به خاص در ۴۰ سال اخیر، همواره سیاست خود در ارتباط با کشور عزیزمان ایران را برمبنای رویکردی تخریبی پی ریزی کرده و هزینه های سنگینی را از حیث مالی و انسانی به مردم دو کشور تحمیل ساخته اند و متاسفانه دولت شما نیز، این واکنش‌ها خصمانه و غیرقابل توجیه را دنبال کرده هست، رفتاری که جز پایداری و مقاومت فزاینده ملت ایران، انباشته شدن کینه ها و زیاد شدن فاصله ها، حاصلی در بر نداشته و نخواهد داشت.

عصرایران

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | سازنده | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | رئیس جمهور | رییس جمهور | دولت آمریکا | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs