دارای خصوصیات کپسول آفتاب اصفهان اوقات شرعی

دارای خصوصیات کپسول: آفتاب اصفهان اوقات شرعی طلوع آفتاب اوقات شرعی اذان صبح به افق اصفهان

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ادعای نیویورک تایمز راجع به نظر اروپایی‌ها در مورد توافق هسته‌ای

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی مدعی شد که طرف‌های اروپایی توافق هسته‌ای با اعمال بعضی تغییرات در این توافق موافقت کرده‌اند تا این تضمین را بدست آورند که واشنگتن

ادعای نیویورک تایمز راجع به نظر اروپایی‌ها در مورد توافق هسته‌ای

ادعای نیویورک تایمز راجع به نظر اروپایی ها در مورد توافق هسته ای

عبارات مهم : ایران

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی مدعی شد که طرف های اروپایی توافق هسته ای با اعمال بعضی تغییرات در این توافق موافقت کرده اند تا این تضمین را بدست آورند که واشنگتن در آن باقی بماند.

به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز در ادامه گزارش خود نوشت: ترساندن دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا جهت خروج از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه ۱+۵ موجب تلاش فوری پایتخت های اروپایی جهت حفظ این توافق، نه از طریق بازنویسی آن بلکه از راه ایجاد یک توافق دیگر شده است است که برنامه موشکی بالستیک کشور عزیزمان ایران را محدود و محدودیت ها بر توانایی این کشور جهت تولید سوخت هسته ای را دائمی خواهد کرد.

ادعای نیویورک تایمز راجع به نظر اروپایی‌ها در مورد توافق هسته‌ای

وزارت امور خارجه آمریکا تلاش می کند تا حمایت اروپا را جهت شروط تازه سخت تر جلب کند که اساسا به عنوان یک عمل انجام شده است و ترساندن وضع مجدد تحریم ها در صورت عدم همکاری به کشور عزیزمان ایران ارائه خواهد شد. ایرانی ها همواره امکان مذاکره پشت پرده جهت بازگشایی توافق سال ۲۰۱۵ را رد کرده اند.

این مذاکرات فرا آتلانتیک که به وسیله برایان هوک یک مقام پایین رتبه وزارت امور خارجه هدایت می شود با ریسک های متعددی روبرو هست، از جمله مخالفت ترامپ با پیشنهادات اروپایی ها. وی توافق هسته ای را بدترین توافقی دانسته که تاکنون از طریق مذاکره حاصل شده است هست. از این رو از انگلیس، فرانسه و آلمان خواسته تا آن چه او نقاط ضعف توافق می داند را تا ۱۲ مه اصلاح کند، در غیر این صورت واشنگتن از آن خارج خواهد شد.

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی مدعی شد که طرف‌های اروپایی توافق هسته‌ای با اعمال بعضی تغییرات در این توافق موافقت کرده‌اند تا این تضمین را بدست آورند که واشنگتن

رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا به تازگی به دیپلمات های آمریکایی در اروپا گفت که در صورت نبود یک متحد براق از سوی اروپایی ها جهت پیگیری به این مسائل، واشنگتن جهت ماندن در توافق هسته ای دیگر تحریم ها را تعلیق نخواهد کرد.

دستورالعملی که نیویورک تایمز به آن دسترسی پیدا کرده هست، نشان می دهد که اروپایی ها روی سه اصلاحیه کلیدی توافق کرده اند؛ الزام مذاکره مجدد بر سر محدودیت های انجام آزمایش موشکی در ایران، تضمین دسترسی بدون محدودیت بازرسان به تاسیسات نظامی کشور عزیزمان ایران و تمدید تاریخ انقضای محدودیت های تعیین شده است در توافق هسته ای بعد از سال ۲۰۳۰ که مانع از سرگیری تولید سوخت هسته ای به وسیله کشور عزیزمان ایران می شود.

دیپلمات های اروپایی گفته اند که نشانه حصول توافقی در خصوص موشک ها و بازرسی ها بود ولی نه در چارچوب توافق هسته ای. آن ها استدلال کرده اند که نوشتن مجدد این شروط منجر به شکست راهی خواهد شد که آن ها نه تنها با کشور عزیزمان ایران بلکه با چین و روسیه شروع کرده اند. به گفته آن ها، شکست توافق نیز به کشور عزیزمان ایران اجازه خواهد داد برنامه هسته ای اش را باز گرداند.

ادعای نیویورک تایمز راجع به نظر اروپایی‌ها در مورد توافق هسته‌ای

به همین علت است که همزمان با آماده شدن دو طرف جهت دیدار با یکدیگر در برلین در ماه آینده، اروپایی ها در حال مطرح کردن ایده یک توافق دیگر هستند که موجب گسترش توافق فعلی خواهد شد. آن ها هفته گذشته در پاریس از برلیان هوک پرسیدند که در صورت موافقت آن ها با گسترش توافق، ترامپ متعهد به ماندن در توافق می شود یا خیر.

هوک که یک حقوقدان جمهوریخواه و سرپرست بخش برنامه ریزی سیاسی وزارت امور خارجه آمریکاست، گفته که درخواست آن ها را به واشنگتن خواهد برد. دیپلمات های اروپایی ابراز نگرانی کرده اند که تنفر ترامپ از توافق هسته ای ممکن است به قدری باشد که در نهایت وی دلایل دیگری جهت خروج از آن یابد.

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی مدعی شد که طرف‌های اروپایی توافق هسته‌ای با اعمال بعضی تغییرات در این توافق موافقت کرده‌اند تا این تضمین را بدست آورند که واشنگتن

به نوشته این روزنامه آمریکایی، حتی اگر ترامپ متعهد به ماندن در توافق شود، مشخص نیست که آیا توافق جایگزینی از سوی چین یا روسیه پذیرفته خواهد شد، چه برسد به ایرانی ها. این کشورها در هفته های اخیر از برنامه ریزی جهت یک پروژه جدید؛ یک ناوگان کشتی های هسته ای خبر داده اند که به وسیله سوخت تولید شده است در راکتورهای کشور عزیزمان ایران تامین می شود و از سرگیری تولید سوخت هسته ای را بعد از انقضای محدودیت های توافق طی ۱۲ سال آینده توجیه می کند.

ایرانی ها تاکنون نیز این شکایت را بارها مطرح کرده اند که این تهدیدات ترامپ مانع از سرمایه گذاری بانک های اروپایی در پروژه های بزرگ در کشور عزیزمان ایران و حصول منافع مورد انتظار از توافق شده است است که انتظار می رفت در ازای محدودیت فعالیت های هسته ای کشور عزیزمان ایران به دست آید.

ادعای نیویورک تایمز راجع به نظر اروپایی‌ها در مورد توافق هسته‌ای

همچنین جهت اروپایی ها که اغلب از توافق هسته ای رضایت دارند و با هیچ فشار سیاسی داخلی جهت خروج از آن مواجه نیستند، میل به بسیار کمی جهت چنین کاری وجود دارد ولی آن ها احساس می کنند که گزینش دیگری جز پیمودن این راه ندارند.

این گزارش در شرایطی به ارائه تحلیل پرداخته است که مسوولان ارشد مذاکر کننده ایرانی در مورد توافق هسته ای تاکنون نسبت به اعمال هیچ گونه تغییری نظر مثبتی نداشته اند.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | ایرانی | برنامه | محدودیت | واشنگتن | برنامه ریزی | دونالد ترامپ | تهدیدات ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs